17 grudnia 2020

Praktyczne pomysły ściany w salonie

Najłatwiejszy sposób na nowe mieszkanie, to pędzel i farba. Zmieniając kolorystykę salonu, otrzymamy w prosty i łatwy sposób nowy wygląd mieszkania. Owszem, czeka nas dzień lub dwa bałaganu, niemniej stosunkowo niewielkim nakładem finansowym możemy uzyskać całkiem nowe mieszkanie. Jest to też zadanie, które można wykonać samodzielnie. Jedyną kwestią jest to, że jest to zadanie czasochłonne.

Jak to zrobić i jakie farby wybrać?

Niektóre kolory wpływają na nastrój uspokajająco, inne mają działanie ożywcze i pobudzające. Zależnie od tego, co chcemy osiągnąć, wybieramy nowy kolor naszych ścian. Przed malowaniem należy się zdecydować nie tylko na kolor, ale także na rodzaj farby, jaką będziemy malować. Wybór koloru ścian jest dzisiaj samą przyjemnością, tak duży jest wybór farb, odcieni i gatunków. Często trudno się zdecydować, czy wybrać stonowane kolory, czy może bardziej intensywne. Jeśli to już wiemy, czeka nas wybór konkretnego odcienia. A tu możliwości jest wiele. Oferta producentów jest bardzo bogata, a wręcz apetycznie brzmiące nazwy farb nie ułatwiają tego zadania. Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce domu. Powinien się więc zarówno dobrze prezentować, jak i stworzyć Ci dobre warunki do odpoczynku. A ten w dużej mierze zależy od właściwie dobranego koloru wnętrza.

kolorowe farby

Pomysły na oryginalne ściany

Ciekawym pomysłem jest robienie jednej ściany w zupełnie innej konwencji, wyłożonej kamieniem, cegła lub tapetą. Stanowi to ciekawy kontrapunkt dla urządzenia i konwencji salonu. A w jakim kolorze pozostałe ściany? Biel jest zimna, minimalistyczna, natomiast wszystko do tego koloru pasuje. Niebieski to świeżość, chłód i czystość. Jeśli chcemy mieć przytulny salon, to lepiej jest zdecydować się na wiosenną zieleń. Niebieski jest zimnym kolorem. Kolor pomarańczowy to kolor optymistów, rozświetla dom i sprzyja działaniu. Podobnie wszelkie odcienie żółci bananowej. Kolor czerwony dodaje energii, ale jest bardzo zobowiązujący i nie pasuje do wszystkich rozwiązań meblowych. Znajdź dla siebie swoją inspirację.

UDOSTĘPNIJ:
Inne pomieszczenia Jeden komentarz do “Praktyczne pomysły ściany w salonie”
Radosna

COMMENTS

One comment on “Praktyczne pomysły ściany w salonie

    Author’s gravatar

    Pięknie wygląda ten kamień na scianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *