2 stycznia 2021

O czym pamiętać odnawiając sypialnię?

Niegdyś sypialnie cechował przepych i bogate zdobienia. Obecnie na pierwsze miejsce wybija się funkcjonalność. Najważniejszym sprzętem w sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być w takim samym klimacie jak całe pomieszczenie, a więc kolor ścian i charakter pozostałych sprzętów powinny razem dobrze się komponować. W sypialni potrzebna jest harmonia, która pozwala na właściwy wypoczynek.

Łóżko ma być wygodne i uzupełnione zdrowym materacem (ależ obecnie jest ogromny wybór!). Mebel do spania, tapczan czy łóżko, nie powinien być rozkładany. Wszelkiego typu wersalki, rozkładane kanapy dobre są dla gości, czy nadają się do przespania kilku nocy.

Materac najważniejszy

Mebel do codziennego wypoczynku nie powinien być jednolitym podłożem. Ważne jest dla naszej sylwetki, a szczególnie dla kręgosłupa, na jakim materacu śpimy. Najlepszy jest taki materac, który się do nas dopasuje a nie my do niego. Taki, który idealnie podeprze kręgosłup a dodatkowo zredukuje nacisk zwrotny materaca. Bardzo dobre są materace z pianki (nie mylić z gąbką, która szybko się ugniecie), które idealnie się do nas dopasują pod wpływem nacisku i temperatury ciała. Poddają się naszej sylwetce, ale nie są bardzo miękkie, ciało nie zapada się w nie głęboko. Materac z pianki poliuretanowej lub lateksowe dobre są dla alergików. Oddychają, a jednocześnie nie gromadzą się w nich roztocza.

Materac może być złożony z kilku różnych warstw, a w środku wypełniony sprężynami, co podnosi jego elastyczność. Materace z pianki lateksowej dopasowują się do ciała i budzimy się rano wypoczęci, a kręgosłup jest nam wdzięczny za odpoczynek.

materac do łóżka

Oświetlenie w sypialni

Gdy już mamy dobre spanie, warto pomyśleć o nastrojowym oświetleniu. Najważniejszą rolę odgrywa światło, które nadaje wnętrzu intymności i buduje nastrój. Powinno być delikatne, o ciepłym zabarwieniu. Lampka nocna na szafce przy łóżku, pozwoli nam na wieczorne poczytanie, czy poleżenie w miłym półmroku. lampa stojąca lub podświetlenie szafy, to oprócz górnego światła, dobre pomysły na delikatny nastrój. I jeszcze jedno: zrezygnujmy w sypialni telewizora. Lepsza jest książka.

UDOSTĘPNIJ:
Inne pomieszczenia 0 komentarzy do “O czym pamiętać odnawiając sypialnię?”
Radosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *