25 lutego 2021

Nieszablonowe pomysły na stylową kuchnię

Kuchnia w każdym domu jest najważniejszym pomieszczeniem. To nie tylko miejsce do jedzenia, ale punkt, gdzie domownicy najchętniej się zbierają.
Jak je urządzić, by było to miejsce przytulne i funkcjonalne?

Kuchnia może być połączona z salonem, jadalnią lub samodzielnym pomieszczeniem. Wszystko zależy od wielkości całego mieszkania i tego, jak sami chcemy zaaranżować tę przestrzeń. Jego wielkość powinna być dostosowana najpierw do liczby użytkowników, a dopiero potem do miejsca, jakie może zajmować. Centralnym miejscem w każdej kuchni lub jadalni jest stół.

Stoły składane są dobrym i praktycznym rozwiązaniem w przypadku za małych mieszkań. Bardzo funkcjonalnym meblem są również ławy, szczególnie te rozkładane lub podnoszone. Ława czy stół może sprytnie ukrywać szufladę lub dwie, który to schowek jest znakomitym miejscem na schowanie serwet czy obrusów. Nie trzeba niczego szukać, nakrycie stołu zawsze jest pod ręką.

kuchnia w stylu całego mieszkania

Pomysły na jadalnię

Jadalnia może być łącznikiem z pozostałą częścią mieszkania. Jako miejsce spotkania domowników warto by miała odpowiednie oświetlenie, nadające charakterystyczny klimat, pobudzający apetyt. Jadalnia powinna być urządzona w klimacie całego mieszkania. Stół ma harmonizować z wystrojem innych pomieszczeń. O ile trudne jest to do zrobienia samym meblem, który już od dawna mamy, to można przykryć go serwetą w odpowiednim charakterze, uzupełnić dodatkami w rodzaju wazonika, czy powieszenia na ścianie elementów robiących klimat. Można wymienić sam blat stołu na harmonizując z meblami kuchennymi lub tymi w salonie.

Wykończenie powierzchni z forniru drewnianego daje efektowny i elegancki wystrój. Wszystko zależy od inwencji i pomysłowości mieszkańców. Stół wyposażony w szuflady można wykończyć gałkami i uchwytami identycznymi jak ma regał lub komoda w salonie. Płytę wierzchnią stolika warto wyprofilować na rogach, by uniemożliwić obijanie się o kanty.

Podsumowanie

Niewielkim nakładem finansowym można uatrakcyjnić wygląd mieszkania. Należy tylko pamiętać o jednym, że centralne miejsce w domu wyznacza trendy i styl, nadaje charakter i atmosferę.

UDOSTĘPNIJ:
Porady 0 komentarzy do “Nieszablonowe pomysły na stylową kuchnię”
Radosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *