12 stycznia 2021

Kuchnia w bloku – w jakim kolorze ją urządzić?

Urządzenie kuchni w bloku wymaga wiele pomysłowości i sprytu. Jej kształt, przypominający tramwaj lub długi korytarz nie zachęca wyobraźni do działania. O ile nie zdecydujemy się na wyburzenie ściany łączącej kuchnię z salonem, warto pomyśleć o tym, w jakim kolorze chcemy urządzić to kluczowe pomieszczenie, aby było po prostu fajne.

Zasady doboru koloru do kuchni

Jest kilka zasad tworzenia przyjaznej kolorystyki wnętrza, których lepiej jest nie naruszać. Jak powinna wyglądać twoja kuchnia marzeń? Producenci farb, mebli i sprzętu agd dają teraz ogromne możliwości w kreowaniu wystroju kuchni. Zainspiruj się. Sprawdź wcześniej różne połączenia kolorystyczne i zobacz, co ci się podoba najbardziej. Czy zawsze to musi być brąz łączony z bielą? Skoro masz możliwość zamontowania nowych kolorystycznie drzwi do szafek, to wypróbuj ekstrawaganckie połączenia i sprawdź, jak się w nich czujesz.

kuchnia w klasycznym stylu

Aranżacje w różnych stylach

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się białe aranżacje, zarówno kuchnie prowansalskie, angielskie, jak i wykończone nowocześnie na wysoki połysk. Na drugim biegunie znajdują się kuchnie w intensywnych kolorach, a nawet w czerni. Na co masz ochotę? Pamiętajmy, że biel rozjaśnia, a ciemne kolory zmniejszają optycznie przestrzeń. Ale już dodanie tylko jednego lub dwóch elementów w intensywnych, mocnych kolorach jedynie ożywi kuchnię, ale jej nie przytłoczy. Może warto wypróbować, co nie tylko nie odbierze nam apetytu, ale jeszcze go pobudzi. Dobrym ożywczo działającym kolorem jest czerwień, dotąd rzadko wprowadzana do kuchni.

Inne pomysły na zmiany

Na parapecie można poustawiać donice z ziołami w kolorze, jaki właśnie zamierzamy wprowadzić. Można też w kuchni wieszać wiele elementów. Nawet jest to lepsze rozwiązanie z punktu widzenia dostępności różnych przedmiotów. Te, z których korzystamy kilka razy dziennie, powinny być zawsze pod ręką, wisieć na wysokości wzroku. Jeśli nie chcemy zmieniać mebli, warto pomyśleć o nowej terakocie na podłodze. Może tutaj warto poszaleć kolorystycznie i odmienić całkowicie wnętrze? Dostępność obecnie płytek w ogromnej gamie barw zachęca do eksperymentów. Ceny również nie są wysokie i niewielka kuchnię możemy zmienić niedużym nakładem finansowym.

UDOSTĘPNIJ:
Inspiracje 0 komentarzy do “Kuchnia w bloku – w jakim kolorze ją urządzić?”
Radosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *