8 stycznia 2021

Jaki obrus wybrać na stół do kuchni?

W kuchniach naszych babć królowały ceraty. Nie były ładne, ale praktyczne. Cerata przetrwała do dziś, można kupić ceratowe obrusy o wiele ładniejsze od tamtych sprzed lat, niemniej cerata nie grzeszy elegancją i jeśli można ją polecać, to głównie na stoły ogrodowe, gdzie przy grillu bardzo ładnie zdają egzamin. Sytuację ratują barwne, estetyczne nadruki, które sprawiają, że obrus przekonuje do swojego wyglądu praktycznością. Takie obrusy najlepiej komponują się z wystrojem ogródkowym.

Obrusy z poliestru

Lepszym rozwiązaniem i osiągnięciem współczesnych technologii jest obrus plamoodporny wykonany z tworzywa sztucznego, najczęściej poliestru. Jego główną zaletą jest ogromna odporność na plamy. Jednak sztuczne tworzywo dla osób gustujących w produktach naturalnych jak drewno, bawełna jest trudne do przyjęcia. Obrusy poliestrowe są śliskie, sztywne i co prawda, ich struktura nie pozwala na wnikanie do włókien tkaniny brudu, ale też ich elegancja jest kwestia umowną. Usuwanie zabrudzeń z poliestru jest wyjątkowo proste, a plamy, które – przy tradycyjnych modelach – kwalifikują obrus do wyrzucenia, nie zniszczą wyrobów plamoodpornych. Obrusy plamoodporne to szeroki wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu istnieje możliwość dopasowania ich do każdego wnętrza. Trzeba pamiętać, żeby prać obrusy z tworzyw sztucznych w temperaturze najwyżej 40 C, aby nie zniszczyć ich właściwości.

Obrus teflonowany

Najnowszym osiągnięciem projektantów i produktem należącym do ciekawych domowych rozwiązań aranżacyjnych jest obrus pokryty cienką warstwą teflonową, odporny na plamy! Oprócz oczywistej zalety nieprzyjmowania plam, obrusy te są po prostu śliczne. Teraz jedząc na elegancko nakrytym stole, można raz na zawsze zapomnieć o plamach po winie, sokach czy sosach. Każdy obiad czy przyjęcie będą przebiegać bez stresu, w przyjemnej atmosferze. Obrusy są wykonane z bawełny i lnu, a także z bawełny i poliestru. Można wybierać pomiędzy tymi jednolitego koloru, a w paski, kwiatki czy w kratkę. Ubierz swój stół w unikalny strój i nie martw się, że może zagościć na nim plama. Zaplamione obrusy to przeszłość!

UDOSTĘPNIJ:
Porady 0 komentarzy do “Jaki obrus wybrać na stół do kuchni?”
Radosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *